شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
بسته
فیلترها

انواع سبک مبلمان برای منزل و اداره

انواع مبلمان با سبک های متفاوت

امروزه وقتی وارد یک منزل و یا حتی یک اداره و شرکت میشوید اولین چیزی که به چشم می آید سبک مبلمان است. از مبلمان های متنوعی نسبت به محیط و متراژ فضا استفاده میشود. برای مبلمان راحتی میتوان از مبلمان مدرن و مبلمان فضای باز بهره برد و برای مکان های رسمی تر میتوان از مبلمان کلاسیک و استیل استفاده کرد. طبق سلیقه این چیدمان قابل تغییر است.

به طور مثال: در منزل برای اتاق نشیمن بیشتر از مبلمان های مدرن استفاده  میکنند. زیرا در منزل راحتی افراد مهم ترین نکته است. به این خاطر که چند ساعتی که در کانون گرم خانواده هستید، احساس آسایش داشته باشید. همچنین برای اتاق پذیرایی از مبلمان های کلاسیک و استیل بیشتر استفاده میشود. به طوری که با نما و دکوراسیون منزل همخوانی داشته باشند.

انواع مبلمان

مبلمان ها از نظر سبکی که دارند به سه دسته تقسیم میشوند که در ادامه توضیحات مختصری را خدمت شما رائه خواهیم کرد.

۱- مبلمان های کلاسیک

۲-مبلمان های مدرن

۳-مبلمان های استیل

 

مبل راحتی  به سبک مدرن

حتما تاکنون مبلهای ال مانند را دیده اید؟ این نوع مبل ها از نوع مبلمان راحتی مدرن هستند.

مبلمان کلاسیک و استیل و راحتی و مبلمان فضای باز

مبل راحتی نوعی کاناپه است که اکثرا به صورت دو نفره ساخته میشود. البته مبل راحتی ۳ نفره و بیشتر هم وجود دارد. این مبل ها برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا ساخته شده است و قدمت دویست ساله دارد.

ویژگی های مبلمان راحتی و مدرن

همانطور که از اسم این مبلمان پیداست، مبلمان نرم و راحتی است و برای دور همی های خانوادگی در نشیمن بسیار مناسب است. دسته و بدنه این مبلمان اکثرا از فوم و اسفنج است. لازم به ذکر است که پایه و اساس همه مبلمان ها از چوب تهیه میشود. برای شناخت بیشتر انواع چوب در مبلمان میتوانید این مقاله را مطالعه کنید. انواع چوب در مبلمان

در مبلمان راحتی نیز چوب مورد استفاده قرار می گیرد، که اکثرا از چوب سفید که همان چوب کاج است استفاده میشود. در بعضی دیگر از مبل ها mdfو نئوپان نیز مورد استفاده قرار میگیرد و به همین دلیل  این مبلمان های راحتی قیمت کمتری نسبت به دیگر مبل های استیل و کلاسیک  و حتی مبلمان فضای باز دارند.

 این سبک از مبلمان خود به چند دسته تقسیم میشود که عبارت انداز: مبل ال، ال یو، ال کنج، شانو ...

این نوع مبلمان برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است.

مبلمان کلاسیک

اکثرا افرادی که دوست دارند منازلی کلاسیک داشته باشند از مبلمان کلاسیک استفاده میکنند.

برای انتخاب مبلمان کلاسیک باید اول فضایی کلاسیک در منزل ایجاد کنید. سپس باید رنگی مناسب انتخاب کنید. برای خرید این نوع مبلمان باید هزینه بالایی پرداخت کرد. در مبلهای کلاسیک از چوب های راش و گردو و چوب روسی  بیشتر استفاده میشود. دوام مبلمان هایی که در آنها از این چوب ها استفاده میشود بسیار زیاد است. همچنین  با ایجاد منبت کاری بر روی چوب زیبایی خاصی به کار میدهند.

مبلمان استیل

مبل های استیل دارای دوام بسیار بالایی است و متریال هایی که در این نوع مبلمان استفاده میشود دارای مقاومت بالایی هستند. مبل های استیل را به هیچ وجه نمیتوان با مبل های راحتی مقایسه کرد. زیرا چوبی که در مبل های استیل به کار میرود دوام بالایی دارد.

 البته سنگین بودن این نوع مبلمان دلیل بر بهتر بودن آن نیست. بلکه این نوع مبلمان باید سبک و قابل حمل باشند. در مبلمان های استیل بیشتر از چوب گردو و راش خصوصا چوب راش گرجستانی استفاده میشود و به هیچ وجه چوب کاج برای ساخت این نوع مبلمان مناسب نیست.

اما نوع دیگری از مبلمان نیز وجود دارد که مختص فضای باز است و تمام ویژگی های لازم برای استفاده در فضاهای باز را دارد.

 مبلمان فضای باز

مبلمان های فضای باز را باید طبق آب و هوای همان منطقه ساخت. ساختار بیشتر این نوع مبلمان ها از آهن و آلومینیوم است. که در برابر رطوبت و آفتاب استحکام بالایی دارد. همچنین کل ساختار مبلمان فضای باز با مبلمان های فضای داخلی بسیار متفاوت است و بسیار مقرون به صرفه است. شما به هیچ وجه نمی توانید مبلمان راحتی یا مبلمان کلاسیک و استیل را در این مکان ها استفاده کنید. چراکه همانطور که اشاره کردیم مقاومت در برابر آفتاب و رطوبت یکی از مهمترین خصوصیات مبلمان فضای باز است.

خرید مبلمان فضای باز

استانداردهای مبلمان فضای باز

همانطور که گفتیم در برابر آفتاب مقاوم است. همچنین در برابر رطوبت.

این نوع مبلمان بسیار سبک است. ولی دارای بدنه و چارچوب محکمی است و در تمام محیط ها میتوان از آن استفاده کرد. همچنین این نوع مبلمان به هیچ وجه برای محیط زیان آور نیست.

خرید بهترین مبلمان در می مارت

چگونه یک مبلمان خوب انتخاب کنیم؟

در چیدمان منزل اول باید به دکوراسیون فضا دقت کرد و متناسب با آن سبک مبلمانی که به فضا زیبایی میبخشد را انتخاب کرد. همچنین سایز مبلمان نیز باید متناسب با فضای مورد نظر باشد.

همانطور که گفتیم سنگین بودن میلمان دلیل بر خوب بودن آن نیست پس باید مبلی سبک را انتخاب کرد.

باید مبلی انتخاب کرد که هنگام نشستن صدای جیر جیر ندهد و لق نزند.

همچنین باید به رنگی که استفاده شده توجه کرد. یعنی وقتی بر روی آن دست میکشید باید صاف و یکدست باشد.

انصراف از نظر
قرعه کشی می مارت